Філіп К. Дік. УБІК

Філіп К. Дік. УБІК

Філіп К. Дік. УБІК

Виробник:Видавництво «Комубук»
Артикул:KB18—0017
Переклад:Ірина Гаврилюк
ISBN:978-617-7438-08-2
Рік видання:2018
Наклад:1200 прим.
Мова:українська
Кількість сторінок:304
Обкладинка:тверда палітурка
Вага:360 г
Розмір:210 х 135 х 24 мм
Наявність:В наявності
  • 180,00 грн.

Ґлен Ранситер, впливовий власник найбільшої в галактиці корпорації у сфері телепатичного шпигунства, помирає від вибуху, влаштованого його бізнес-конкурентами. Однак колишні підлеглі і далі отримують від свого шефа дивні бентежні послання, тоді як світ навколо них поступово втрачає свої звичні обриси, а сам час, здається, починає рухатися у зворотному напрямку. Що саме він намагається їм повідомити? І чи й справді Ранситер – мертвий, а вони зуміли уникнути загибелі під час того фатального вибуху? Можливо, все якраз навпаки? Один із найвідоміших фантастичних романів Філіпа К. Діка, «Убік» (1969) занурює читачів у моторошний химерний футуристичний світ шпигунських інтриг, часових вивертів та кріогенних просторів, де межа між живими та мертвими видається навдивовижу тонкою та невиразною. Чи зуміють його герої знайти вихід із цього облудного тривожного лабіринту? А чи їхніх час невблаганно і безповоротно спливатиме, поки не спливе до краплі? Як і у більшості найкращих своїх романів, в «Убіку» під покровом науково-фантастичного сюжету Філіп Дік зумів змалювати справжню ексзистенційну людську драму, сповнену запалу, боротьби, страху, відчаю і... надії.

Філіп Кіндред Дік (англ. Philip Kindred Dick, знаний також під абревіатурою PKD (1928-1982) – відомий американський письменник, новеліст та есеїст, що здобув популярність завдяки своїм творам у жанрі наукової фантастики.
Народився 16 грудня 1928 року в Чикаго, Іллінойс, однак невдовзі родина перебралася в район затоки Сан-Франциско. Коли батька хлопчика перевели на посаду в штат Невада, матір відмовилася переїжджати разом із ним, і батьки розлучилися. З того часу Філіп зростав у неповній родині. Ще один трагічний епізод його дитинства – смерть сестри-близнючки Джейн, яка померла у півторамісячному віці. До кінця свого життя письменник так і не зумів оговтатись від цієї втрати. Деякі дослідники творчості Філіпа Діка вважають, що саме ця травма зумовила неодноразову появу в його творах мотиву «фантомного близнюка».
Після закінчення школи майбутній письменник вступив до Каліфорнійського університету в Берклі, однак, провчившись там всього один семестр, вирішив кинути навчання і певний час працював у крамниці вінілових платівок. Філіп Дік був кілька разів одружений, переважно невдало. Щоб підсилити творчі імпульси та погамувати гостроту психічних розладів, які дошкуляли йому дедалі більше, став вживати синтетичні наркотичні препарати. Тож періоди плідної роботи часто чергувалися з періодами депресії і нападами параної. Майже усе своє життя письменник провів у Південній Каліфорнії, де і помер 2 березня 1982 року.
У жанрі наукової фантастики Філіп Дік дебютував на початку 1950-х. У 1955 році було опубліковано його перший роман «Сонячна лотерея». 1950-ті та ранні 1960-ті були дуже плідним періодом у творчості письменника. У 1963 році він отримав найвищу нагороду у світі наукової фантастики – премію «Г’юго»  за роман «Людина у високому замку». За наступні півтора десятиліття написав більшість своїх найвідоміших творів.
У своїх текстах за фасадом розважальних науково-фантастичних сюжетів Філіп Дік досліджував складні філософські та метафізичні теми, що й принесло йому славу серйозного романіста. Дія його творів часто відбувається у похмурих техногенних світах майбутнього, де панують корпорації-монополісти та авторитарні режими. Також для цього автора характерне зацікавлення штучним інтелектом, зміненими станами свідомості та симбіозом між людиною та машиною. У більш пізніх роботах письменника («ВАЛІС», «Божественне вторгнення», «Трансміграція Тімоті Арчера») чітко відобразився його інтерес до метафізики та теології. Філіп Дік часто моделював персонажів та сюжети своїх текстів з власного досвіду, досліджуючи природу наркоманії, параної, шизофренії та трансцендентних практик.
До найвідоміших творів Філіпа Діка належать «Звихнутий час» (1959), «Людина у високому замку» (1962), «Чи мріють андроїди про електричних овець?» (1968), «Убік» (1969), «Затьмарення» (1977) та деякі інші. Кілька реалістичних романів, які Дік створив ще на початку свої кар’єри, були опубліковані лише після його смерті і отримали схвальні відгуки критиків. Багато творів Філіпа Діка було екранізовано. Його роман «Чи мріють андроїди про електричних овець?» став літературною основою культового фільму режисера Рідлі Скотта «Той, що біжить по лезу» (1982), а за антиутопією «Людина у високому замку» кінокомпанія Amazon Studios зняла однойменний телесеріал. Загалом творчий доробок Філіпа Діка налічує більш ніж 30 романів і 110 оповідань.
Українською мовою вже вийшло три романи Філіпа Діка – «Затьмарення», «Чи мріють андроїди про електричних овець?» та "Людина у високому замку" (усі видані платформою краудпаблішингу «Комубук», тобто нашими спільними зусиллями).


Переклад: Ірина Гаврилюк
ISBN: 978-617-7438-08-2
Рік видання: 2018
Наклад: 1200 прим.
Мова: українська
Кількість сторінок: 304
Обкладинка: тверда палітурка
Вага: 360 г
Розмір: 210 х 135 х 24 мм