Олег Шинкаренко. КАГАРЛИК

Олег Шинкаренко. КАГАРЛИК

Олег Шинкаренко. КАГАРЛИК

Виробник:Видавництво «Люта справа»
Артикул:LS15—0017
ISBN:978-966-97508-3-9
Рік видання:2015
Наклад:1000
Мова:Українська
Кількість сторінок:240
Обкладинка:М'яка
Вага:410 г
Розмір:210 × 160 × 14 мм
Наявність:В наявності
  • 150,00 грн.

Роман Олега Шинкаренка «Кагарлик» — це сатирична антиутопія, що зображує життя в Україні через сто років. Відбулася російська окупація, внаслідок якої Україна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення комп’ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам’ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.

Головні теми роману: неможливість існування адекватної копії свідомості через постійну та непередбачувану зміну оригіналу; критика агресивної семантичної монополії — намагання встановити єдину версію сенсу будь-чого за допомогою грубої сили; недовіра до пропонованої версії реальності і, як наслідок, — постійний пошук її альтернативи.


Михайло Бриних. Ще трохи, і буде Кагарлик, «Літакцент»: 
Роман, попри невеликий обсяг, нафарширований багатьма цікавими ідеями, а їхнє поєднання – то навіть претендує на цілковиту оригінальність...
На київському Майдані Незалежності вирощують картоплю, руїни супермакету «Ашан» передаються у спадок, наче родовий маєток, кілька божевільних претендентів на посаду мера Києва намагаються перестріляти один одного.
В деталях, які стосуються війни російсько-української, автор, як би це м’яко сказати, справляє враження добре тренованої баби Ванги. Хочеться довго й виснажливо плювати через ліве плече, коли наштовхуєшся на передбачення, які протягом останніх місяців вже стали частиною нашої історії...


Андрій Курков. Книжкові відкриття-2014 від знаних книголюбів, «Читомо»: 

Роман Олега Шинкаренка «Кагарлик», складенний з блоків по сто слів, найкраще відповідає моєму розумінню про роман-голограму, роман, що складається з майстерно вирізаних пазлів, які сам читач має зібрати в повноцінну картину вигаданого автором життя. Правда, життя, вигадане автором, співпало багато у чому з новою реальністю, що прийшла в Україну наприкінці минулого року. Але наближення реального життя України до роману «Кагарлик» не є визначальним для мене при оцінці цього чудового і талановитого твору.


Олег Коцарев. Коли втілюються фантазії письменників-абсурдистів, «День»: 

Одна з українських літературних новинок, що вже встигла побувати на Лепцігському книжковому ярмарку, — нова книжка прозаїка, журналіста і блогера Олега Шинкаренка «Кагарлик» — витримана в естетиці абсурду та в традиціях антиутопії.

Олег Шинкаренко — чи не найпослідовніший абсурдист у сьогоднішній українській літературі. Й хоч, як і кожен дуже безпосередній автор, подекуди він помітно перегинає палицю, ця естетика в нього справді органічна. Хитка рівновага стриманої, небагатої лексики та розігнаної гойдалки фантазії на тлі вкрай скептичних, влучних, але локальних спостережень про життя суспільства робить письмо Шинкаренка ефектним і переконливим.

Суть «Кагарлика» не так у динаміці, як у «картинках» посткатастрофічного життя, в змальованих ситуаціях. У них же його сила і цікавість.


Галина Левченко. «Кагарлик»:російсько-китайська ядерна війна, або П’ятивимірний роман про українське життя, «Буквоїд»: 

Маючи на меті деконструювання актуальних суспільно-політичних міфів, автор образно акцентує в сучасному українському інформаційному просторі феномени віджилі і руйнівні, але які потребують, все ж, виокремлення їхніх «фігур» із загального тла і якщо не знищення, то принаймні знешкодження. Базовою стратегією моделювання світу в романі «Кагарлик» постає так звана «позитивна» чи «конструктивна» пародія, об’єктом розвінчання якої є ідеологія у її найрізноманітніших варіантах і проявах: від так званої «духовності» й абсолютизації певних релігійних переконань – до окремих примарних «цінностей», від гіперболізованого культу певних подій національної історії – до героїзації та апокрифізації окремих суспільно-політичних чи культурних діячів.


ФБ-сторінка роману «Кагарлик»: facebook.com/kaharlyk

Сторінка роману «Кагарлик» у Вікіпедії: uk.wikipedia.org/wiki/Кагарлик_(роман)

Музичні фрагменти до роману «Кагарлик»: soundcloud.com/search?q=кагарлик

Ресурс «Лютої справи»: kaharlyk.lutasprava.comISBN: 978-966-97508-3-9
Рік видання: 2015
Наклад: 1000
Мова: Українська
Кількість сторінок: 240
Обкладинка: М'яка
Вага: 410 г
Розмір: 210 × 160 × 14 мм
Схожі товари