Фелікс Штейнбук. ІНКУБАЦІЯ «ЯЄЦЬ ДИНОЗАВРА»

Фелікс Штейнбук. ІНКУБАЦІЯ «ЯЄЦЬ ДИНОЗАВРА»

Фелікс Штейнбук. ІНКУБАЦІЯ «ЯЄЦЬ ДИНОЗАВРА»

Виробник:Видавництво «Люта справа»
Артикул:LS19—0083
Країна:Україна
ISBN:978-617-7420-56-8
Ілюстрації:Олександра Вороніна. На обкладинці: фото із сімейного архіву Валентини Лісовської
Рік видання:2019
Наклад:1000 прим.
Мова:українська
Кількість сторінок:120
Обкладинка:м'яка
Вага:250 г
Розмір:200 × 145 × 10 мм
Наявність:В наявності
  • 100,00 грн.

У книзі в жанрі, який автор визначив як критичний есей-мініатюру, в оригінальний спосіб подано рефлексії стосовно змісту творів Олеся Ульяненка, що належать до зразків його так званої малої прози. Для викладачів та студентів філологічних спеціаль-ностей вищих навчальних закладів, для учителів, які викладають українську літературу в загальноосвітній школі, а також для всіх тих, хто цікавиться сучасним вітчизняним мистецтвом слова.


Він є автором понад ста сорока наукових та науково-методичних праць, зокрема, таких, як посібник для вчителів «Вивчення зарубіжної літератури. 11 клас» (2003 р.) із серії «Авторський урок» і навчальні посібники для студентів вишів «Методика викладання зарубіжної літератури у школі», що вийшов друком уже в двох виданнях (2007, 2009 рр.), та «Українська література у контексті тілесно-міметичного методу» (2013 р.).
Доробок дослідника складають і власне наукові розвідки: «Засади тілесного міметизму у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття» (2007 р.), «Тілесність – мімезис – аналіз (Тілесно-міметичний метод аналізу художніх творів)» (2009 р.) та «Конвергенція тілесних мікротопосів у сучасній світовій літературі» (2014 р.).
Натомість пропонована збірка критичних есеїв-мініатюр «Інкубація “Яєць динозавра”» становить зразок цілком нового досвіду – досвіду оригінальної критичної рефлексії, спровокованої читанням книги «Яйця динозавра» одного із найталановитіших та найсуперечливіших сучасних українських письменників Олеся Ульяненка.
Отже, якщо ви ще не читали «Яєць динозавра», то познайомтесь хоча б з одним зі шкіців, з яких складається збірка Фелікса Штейнбука, і вам точно захочеться не тільки дізнатися про інші етапи «інкубації» цієї невірогідно-доісторичної екзотики, а й прочитати книгу «несамовитого Ульяна».
Фелікс Штейнбук отримав премію імені Білецького
Професор Київського національного лінгвістичного університету Фелікс Штейнбук став лауреатом літературної премії імені Олеся Білецького. Премію Фелікс Штейнбук отримав за збірку есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра», що вийшла друком у видавництві «Люта справа» 2016 року.
Переможець обирався шляхом таємного голосування на засіданні журі премії під головуванням керівника інституту літератури імені Т. Г. Шевченка М. Г. Жулинського.
Професор Штейнбук – український літературознавець, педагог і методист, який вважається головним експертом з категорії тілесності. Він є автором книг «Засади тілесного міметизму у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття”, “Конвергенція тілесних мікротопосів у сучасній світовій літературі” та інших.
В минулому був деканом Кримського гуманітарного університету (м. Ялта), але після окупації залишив Крим у квітні 2014 року.
Премія імені О.Білецького заснована 1971 року і є єдиною премією за літературну критику. Вона є премією Спілки письменників України та Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України і покликана сприяти розвитку української літературної критики, посиленню її активності в дослідженні й висвітленні сучасного літературного процесу, його тенденцій, явищ і постатей.
Премія присуджується щорічно за кращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії.
Раніше премію отримували Іван Дзюба, Дмитро Горбачов, Юрій Богдашевський, Стефанія Андрусів та інші.

Фелікс Штейнбук – український літературознавець, який народився на Волині, у древньому Володимирі-Волинському; з вересня 2000 року по березень 2014 року працював у Кримському гуманітарному університеті (м. Ялта), але через те, що Росія окупувала та анексувала півострів, змушений був виїхати на материкову частину України і від травня 2014 року виконує обов’язки професора кафедри теорії та історії світової літератури імені професора В. І. Фесенко Київського національного лінгвістичного університету.

Країна: Україна
ISBN: 978-617-7420-56-8
Ілюстрації: Олександра Вороніна. На обкладинці: фото із сімейного архіву Валентини Лісовської
Рік видання: 2019
Наклад: 1000 прим.
Мова: українська
Кількість сторінок: 120
Обкладинка: м'яка
Вага: 250 г
Розмір: 200 × 145 × 10 мм
Схожі товари